איך אוכל לדעת מה הייעוד התעסוקתי שלי?

תוחלת החיים העולה ( ועמה גיל הפרישה ), והשינויים בעולם העבודה מציבים אתגרים חדשים לכולנו. הרבה מאיתנו יחליפו במהלך חיי העבודה שלהם מספר מקומות עבודה ותפקידים, לעתים ישקלו או יאלצו לעשות הסבה מקצועית, לעתים ירצו להקים עסק לצד או במקום עבודתם כשכירים. על רקע תהליכים אלה פונים אלי רבים בשאלה: "אין לי מושג במה כדאי לי לעבוד או מה כדאי ללמוד..."

קרא עוד
מה שאתם חייבים לדעת ולא ידעתם לשאול על עולם הקריירה

1.פיתוח קריירה בעולם העכשווי משמעו ניהול ארוך טווח: גיבוש חזון תעסוקתי לטווח הארוך (10 שנים קדימה) וגזירת יעדים לטווח הבינוני (3-5 שנים) ולטווח הקצר (עד שנה ). 2. הייעוד התעסוקתי נמצא במקום בו נפגשים התשוקות שלכם - הבסיס לדברים שאתם ממש אוהבים לעשות או אהבתם בילדותכם עם הכישורים והחוזקות שלכם. 3. עולם העבודה העכשווי הוא עולם של מולטי קריירה - שילוב של מספר עיסוקים / תחומים או חלקי משרה בארגונים שונים או שילוב של שכיר ועצמאי. ....

קרא עוד
איזה עובדים המעסיקים מחפשים ?

בסקר מקיף שנעשה בין 10 מנכל"ים של חברות מובילות במשק נמצא שיש מספר תכונות, מיומנויות וכישורים שהם מחפשים ומעריכים אצל עובדיהם: 1. סקרנות ללמוד ולהתפתח 2. קבלת החלטות המבוססת על יצירתיות וחישוב סיכונים מושכל 3. יצירתיות ואחריות 4. תשוקה לעיסוק

קרא עוד
איך לבלוט מתוך מאות קורות החיים ב-10 השניות שהמגייס ישקיע בי ?

אתם מחפשים עבודה וכמו אלפים רבים אחרים אתם שולחים קורות חיים, שתפקידם להביא אתכם לראיון עבודה. להלן 10 טיפים מרכזיים כדי שקורות החיים שלכם יועדפו על האחרים ותוזמנו לראיון: 1. הקפידו שקורות החיים יהיו ממוקדים בעמוד אחד (אלא אם יש לכם קריירה מאוד ארוכה ועשירה ואז אפשר לחרוג ל -2 עמודים), אסתטיים ובפונט אחיד. 2. בתיאור הניסיון התעסוקתי וההשכלה מציגים קודם את האחרון מבחינת הזמן ואז את הקודם לו. כלומר, מתחילים מהעבודה הנוכחית או האחרונה ומהלימודים האחרונים. 3. אין צורך לכתוב גיל או לצרף תמונה....

קרא עוד
השבלול היה בסדנה...

השבלול היה בסדנה ואמרו לו שהוא צריך לצאת מאזורי הנוחות שלו... אז הוא החליט לצאת במהירות... מהשדות למרכז הכביש וכמעט נדרס על ידי במהלך הריצה. נשאתי אותו איתי לגינה והסברתי לו שיציאה מאזורי הנוחות אינה התאבדות, היא צריכה להיות מבוקרת והדרגתית ולפעמים צריך מישהו שיוביל אותך ויסייע לך לראות את השביל הנכון, ציוני הדרך והסכנות.

קרא עוד
איך להימנע מ'עלות שקועה' בקריירה

עצרו ! זה יכול לחסוך לכם שנים מבוזבזות ועשרות אלפי שקלים ! למה לפני שבוחרים מסלול לימודים באוניברסיטה או במכללה חייבים להתייעץ עם יועץ קריירה ? רמז, כדי שלא תייצרו לעצמכם" עלות שקועה " (SUNK COST ) שתנהל אתכם שנים רבות ... רבים מאיתנו או מילדנו מתלבטים לגבי בחירת תחום הלימודים או המקצוע אותו יבחרו. ההורים או החברים שלהם מנסים לתת להם עצות כמיטב הבנתם ותפיסת עולמם, אך זה עלול להיות "חרב פיפיות" ולהתהפך עליכם.

קרא עוד
הזיזו את שוק העבודה....

"האגדה שאם נלך לאוניברסיטה ונעבוד קשה תהיה לנו עבודה מסודרת שתפרנס אותנו בכבוד - נגמרה. אנשים יצטרכו כל הזמן לשדרג את עצמם, 6-5 פעמים בקריירה, אחרת הם ייפלטו משוק העבודה". (דרור גורביץ, מנכ"ל חברת הייעוץ משאבי אנוש AKT). האם אתם, הילדים שלכם, בני הזוג שלכם ערוכים לכך ? האם אתם יודעים כיצד לנהל את הקריירה שלכם ? מה השורה הבאה ברזומה שלכם ?

קרא עוד
וואי..וואי...דור ה -Y

הידעתם ??? מה הקשר בין דור ה-Y לעולם התעסוקה העכשווי ? דור ה-Y הם ילידי שנות ה- 80-90 כלומר הם בני 20-38 לערך. במחקרו של פרופסור עוז אלמוג עולה כי הם מאחרים להתבגר, שוויוניים בתפיסתם, מהססים להתחייב ולקחת אחריות. ממוקדים בעצמם וחיים כאילו אין מחר.

קרא עוד
אנשים יקרים לכם מחפשים עבודה ?

עולם העבודה הוא מורכב, מאתגר ומשתנה ללא הרף. מי שמחפש עבודה לא יכול להרשות לעצמו להתנהל בחובבנות בעולם כזה. מחיר הטעויות והתקיעויות גבוה ולצידו מצטברים תסכול ושחיקה. חישבו על מישהו שמחפש את השלב הבא שלו בקריירה בסביבתכם הקרובה והפנו את תשומת ליבו לטיפים הבאים, הוא יודה לכם.

קרא עוד
כיצד תכינו את הילדים שלכם לעולם העבודה אם 42% מהמקצועות כבר לא יהיו קיימים ??חכות במקום דגים...

כיצד תכינו את הילדים שלכם לעולם העבודה אם 42% מהמקצועות כבר לא יהיו קיימים ?? איך לתת לילדים חכות ולא דגים לעולם של מחר ? 5 עקרונות פרקטיים להורים. עולם התעסוקה דינמי ומשתנה ועפ"י מחקר של מכון DELLOITE-42% מהמקצועות היום לא יהיו קיימים תוך עשור או שניים !! אז איך בכל זאת מכינים את הילדים לעולם של מחר ?

קרא עוד
WHY וואי וואי...? דור ה-Y מחפש עבודה !

דור ה- Y= ילידי שנות ה-80-90 (בני 20-40 ). המפגש של בני הדור הזה עם עולם תעסוקה משתנה בקצב מסחרר, מאופיין בחוסר וודאות, מורכב ומרובה אתגרים – הוא אירוע מטלטל שמחייב היערכות וליווי מקצועי !!!. מאפיינים של בני דור ה -Y: מהססים להתחייב ולקחת אחריות. ממוקדים בעצמם וחיים כאילו אין מחר. ילדים דיגיטליים שגדלו כנסיכים ונסיכות של אמא ואבא. מבולבלים, חרדים, מתקשים לעמוד בעומסים. רבים מהם יחליפו 7 עבודות עד גיל 30 ויגיעו ל -30 עבודות בחיי הקריירה שלהם.

קרא עוד
כיצד נשאר רלונטיים בעולם המשתנה בקצב מסחרר ?

כיצד נשארים רלוונטיים בעולם העבודה המשתנה ? שוק העבודה משתנה בקצב מסחרר, מקצועות נעלמים ואחרים נולדים חדשות לבקרים אז כיצד נכון לנהל את הקריירה שלנו ולשמור על רלבנטיות לארגונים ? אחד המודלים שפותח ע"י ג'וינט - תבת מציע 6 מרכיבים שישאירו אותנו תמיד אטרקטיביים:

קרא עוד
איזה כיף שאנחנו כבר לא צריכים לבכות בעבודה...

מכירים אנשים שבוכים בעבודה ?⁉️ סקר שכובש את הכותרות בארה"ב מגלה ממצא מדהים: 8 מתוך 10 אנשים בוכים במהלך יום העבודה שלהם בגלל בוס מתעמר, לחץ, כישלון, קולגה שמתנהג בגסות - אלה הם פני עולם העבודה התובעני של המאה ה-21.

קרא עוד
דור ה Z כבר כאן..תקלטו מהר כי אין להם זמן...

דור ה –Z כבר כאן – תקלטו מהר כי הם ממהרים... דור ה-X- בני ה -40-60 - קידש יציבות,התמדה נאמנות וביטחון תעסוקתי ל-30-40 שנים עד לפנסיה. דור ה-Y-בני ה- 30-40 - חרד ומבולבל וממוקד בהגשמה עצמית "כאן ועכשיו" ויצירת איזונים בין עבודה לבית. דור ה-Z - בני ה-20-30 -דיגטלי וגלובלי, ממוקד ברצון להשפיע הרבה ומהר, מחפש גיוון וגירויים משתנים, גמישות ושפע בחירה ,נוטה להישבר ולנטוש כשהלחץ גדל.

קרא עוד

אנשים בתחילת דרכם המקצועית - לפני בחירת תחום מקצועי ותחום לימודים וכן אנשים שמרגישים תקועים או לא מרוצים מהעבודה / קריירה שלהם.

קרא עוד
השלכות הקורונה על עולם העבודה

מגמות מרכזיות של תקופת הקורונה על עולם העבודה והאקדמיה

קרא עוד
מחפשים עבודה ? 12 שאלות המפתח לעצמך..

שוק העבודה מורכב ומאתגר ולכן כשנכנסים לתהליך של חיפוש עבודה חשוב מאוד לברר ולחדד עם עצמנו מספר סוגיות קריטיות .

קרא עוד
מה רמת החוסן התעסוקתי שלכם ?

מהם 4 המרכיבים המרכזיים לחוסן תעסוקתי וכיצד ניתן לפתח אותם

קרא עוד
איך להצליח בראיון עבודה בזמן קורונה ?

להצליח להרשים ולתבלט בראיון עבודה זה אתגר מרכזי במיוחד כאשר יש שפע מועמדים לכל משרה. איך בכל זאת תצליחו בגדול ?

קרא עוד